Kaip gaminama natūrali medienos faneruotė?

Kaip gaminama natūrali medienos faneruotė?

Faneruotė - aukštos kokybės drožtas medžio lukštas

Medžio lukštas yra natūralus - gamtos sukurtas produktas, todėl lukštas niekada nebūna identiškas, pasikartojantis. Medžio lukštas - tai nuo rąsto plonai atpjautas medžio sluoksnis. Medžio lukštas dar vadinamas faneruote. 

Pats natūraliausias - drožtinis lukštas. Drožtinis medžio lukštas yra išgaunamas naudojant specialią technologiją, kai yra drožiamas medžio rąstas. Svarbiausias drožtinio lukšto ypatumas – tekstūra, kurios dekoratyvumą lemia ne tik medienos rūšis, bet ir pjovimo – drožimo kryptis. Medžio lukštas pagal pjovimo būdą skirstomas:

  1. Lukštentas lukštas (angl. Rotary). Lukštentas lukštas gaunamas specialiose staklėse peiliu lukštenant apvalius rąstelius.
  2. Liestinio, arba tangentinio (angl. Crown), drožimo, kai metinės rievės yra kūginės formos, o šerdies spinduliai sudaro pusiau pasuktas ir išilgines trumpų liežuvėlių formos juosteles.
  3. Spindulinio, arba radialinio (angl. Quarter), drožimo, kai metinės rievės matomos kaip tiesios linijos. Šerdies spinduliai nubrėžia siauras skersines juosteles.

Medžio lukšto pjovimo būdai

Faneruota plokštė

Aukštos kokybės medžio lukštu dengta medžio plokštė naudojama tolimesnėje gamyboje. Šios aukštos kokybės plokštės pagamintos iš suklijuotų medžio skaidulų. Kaip žaliava naudojama tik auštos kokybės mediena, todėl išgaunama labai lygi plokštė, kuri tinkama interjero elementų ar baldų gamybai. Medžio lukšto paviršius dengiamas laku arba gali būti aliejuojamas. Plokštę beicuojant ir lakuojant, gaminiams galima suteikti daug spalvų ir atspalvių.