Namų jaukumą kuriantys interjero aksesuarai

Namų jaukumą kuriantys interjero aksesuarai

Namų jaukumą kuriantys interjero aksesuarai

Namų interjero kūrimas – ilgas ir daug pastangų reikalaujantis procesas, todėl pačioje pabaigoje lengva pamiršti skirti pakankamai dėmesio detalėms. O tai – klaida, kuri trukdo sukurti jaukią atmosferą gyvenamajame būste. Kokių aksesuarų reikėtų nepamiršti dekoruojant namus, kaip juos derinti ir kokių klaidų nedaryti, pasakoja interjero dizainerė DOVILĖ SAKEVIČĖ.

Svarbi net mažiausia detalė

Atrodo, taip paprasta – vaza su gėlėmis ant stalo, indai, laikrodis, paveikslai ant sienų, kilimas, pagalvėlės... Tačiau visi šie dalykai kartu labai daug lemia. Dekoruojant namus itin svarbu atkreipti dėmesį į smulkias ir, atrodytų, nežymias detales. Nors, tiesą sakant, nėra mažų ar nereikšmingų interjero detalių. Kiekvienas siūlelis pagalvėlėje, gulinčioje ant sofos svetainėje, ar užuolaidoje, kabančioje ant miegamojo lango, yra kambario interjero dalis. Iš tiesų siūlelis yra tiek pat reikšmingas, kiek ir pati pagalvėlė, užuolaida, sofa ar visas patalpos interjeras.

laikrodis interjere

Foto Benas Šileika

Sieniniai laikrodžiai

Šiandien laikas mums itin svarbus, todėl būtų sunku įsivaizduoti namus be bent vieno laikrodžio. Ši iš pirmo žvilgsnio smulki interjero detalė gali nustebinti gerąja prasme. Sieniniai laikrodžiai atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją, suteikia interjerui išskirtinumo. Jų galima rasti įvairiausių formų, spalvų, tekstūrų, todėl prieš renkantis laikrodį visų pirma reiktų gerai apgalvoti, kaip jis derės namuose. Vienos iš populiariausių medžiagų, iš kurių gaminami sieniniai laikrodžiai, yra metalas, medis, stiklas ir porcelianas.

Labai svarbu vietą laikrodžiui numatyti iš anksto – kartais jis netgi gali pakeisti paveikslus, nuotraukas ar kitas sienų dekoracijas, tapti originalia detale, traukiančia atėjusių svečių dėmesį. Taisyklės, kur kabinti sieninį laikrodį, nėra. Tai gali būti tiesiog tuščia siena, vieta virš valgomojo stalo ar komodos. Įprasta šiuos elementus kabinti gerai matomoje vietoje svetainėje, valgomajame, virtuvėje ar miegamajame, nes mes dažnai nevalingai į juos žvilgterime.

Galiausiai reiktų įvertinti dydį, kad laikrodis nebūtų per mažas arba per didelis tai erdvei. Per didelis laikrodis namuose gali atrodyti tarsi su visuma nederanti detalė ar, dar blogiau, mažoje namų erdvėje sumažinti erdvės pojūtį. Šie stilingi ir įdomūs dekoro elementai gali puikiai papuošti namus, papildyti erdvę. Tereikia išsirinkti tinkamą variantą, kuris įsilietų į jūsų aplinką!

<...>

Tendencijos

Interjero tendencijos keičiasi skirtingais tempais: kai kurios populiarios ne vieną sezoną, o metų metus. Dabartiniuose interjeruose vyrauja jaukumas, natūralumas, modernumas. Tiek renkantis namų vidaus apdailos medžiagas, tiek aksesuarus pirmąsias pozicijas išlaiko medžio, akmens, marmuro, betono, matiniai paviršiai. Bandoma į interjerą perkelti tai, kas gamtoje, todėl įkvėpimo galime paieškoti joje. Dekoruoti erdves šį sezoną bus madinga medienos akcentais, augalais ir jų raštais, natūraliais audiniais ir tekstile, o visa tai papildys subtilus aukso bei sidabro spindesys.

Vis dėlto norėtųsi pabrėžti, kad namai yra erdvė, kurioje turime jaustis gerai, todėl tikrai nebūtina jų apkrauti naujausiomis tendencijomis. Be to, interjeras visuomet kuriamas asmenybei. Tad aš pati dirbdama stengiuosi įsiklausyti į kiekvieno žmogaus asmeninius poreikius. Juk tendencijos nėra griežtos taisyklės, kurių būtina laikytis. Tai gali būti tiesiog įkvėpimo šaltinis, kuriuo remiantis sukuriama pozityvi, harmoninga aplinka.

Visas straipsnis apie interjero dekoravimo tendencijas publikuojamas žurnale "LIETUVĖ" (2020 | Nr.1)

žurnalas Lietuvė'2020