Sienų dekoro variantai

Sienų dekoro variantai

Ar jūsų sienos kalba? Ar jos pasakoja įdomias istorijas? Ar pažvelgus į jas kyla įdomių, įkvepiančių minčių?

Šis įrašas aktualus visiems, kurie turi susikūrę savo namus, bet vis tiek galvoja, kad jiems kažko dar trūksta. Lyg ir esame erdvę apsistatę reikalingais baldais, namų jaukumą išpuoselėję interjero detalėmis, bet išbaigtumo jausmo neatrandame. Kodėl? Pažiūrėkite į savo būsto sienas. Ar jos kalba, pasakoja įdomias istorijas? Jeigu atsakymas neigiamas, tada turbūt jos tuščios. Baltos, kreminės, rusvos, nesvarbu kokios spalvos, bet ant jų niekas negyvena, o tada ir namai atrodo lyg ne iki galo užbaigti.

Žinoma, skubėti pirkti meno kūrinius sienoms dabinti neverta, nes tai brangu ir galbūt jūs visai nesate meno gerbėjas. Be to, manau yra kitų alternatyvių ir įdomių būdų, kaip galima jas nebrangiai papuošti, kuriais noriu su jumis pasidalinti žemiau.

#01 Paveikslai

Paveikslai yra pats populiariausias sienų dekoro būdas. Aišku, kaip minėjau, tai nebūtinai turi būti tapytas meno kūrinys. Galima įsirėminti tiesiog didelio formato nuotrauką, motyvuojantį užrašą, plakatą, atvirutę ar tiesiog gražų žurnalo puslapį. Kuo įdomesnis įrėmintas objektas, tuo jūsų siena atrodys įspūdingiau.

Paveikslai

Jeigu turite daug nedidelio formato nuotraukų, galite sukurti akį traukiantį rėmelių koliažą. Derinti galima skirtingas rėmelių formas, spalvas ir dydžius. Tik pagrindinis principas, kurio patariu laikytis – visą koliažą stengtis sutalpinti į geometrinę formą, nes kitu atveju, bet kaip išmėtyti rėmeliai gali įvesti chaosą. O kad patogiau rėmelius būtų sukabinti ant sienos, pirmiau galite pasidaryti reikalingų formų popierinius trafaretus, juos sudėlioti ir tik tada gręžti skyles.

Paveikslų koliažas 3

#02 Laikrodžiai

Antras būdas pagal populiarumą būtų sieniniai laikrodžiai. Pastaruoju metu ši dekoro detalė yra šiek tiek užmiršta. Galbūt dar iš mūsų močiučių laikų atsimename tuos garsiai tiksinčius ir gegute kukuojančius masyvius agregatus ant sienos, bet laikai pasikeitė, ir dabar siūlomos labai įdomios ir modernios alternatyvos.

Pati irgi neseniai šią interjero detalę atradau ir juo dekoruota siena įgavo užbaigtumą. Tuo labiau, kad ir pats laikrodis nėra nuobodus „budilnikas“, o lengvos konstrukcijos, ažūru išpjaustytas, stilingas elementas. Ilgai ieškojau to tinkamiausio varianto, ir pagaliau radau savąjį iš DECOTOMA. Beje, šio laikrodžio pavadinimas Dreamcatcher, kas lietuviškai reiškia sapnų gaudyklė, tad jis puikiai tinkamas kabinti ir miegamajame, nes tiksėti netiksi, o tiems, kas tiki sapnų gaudyklių galia, tai galbūt ir gražius sapnus prikvies.

Mano laikrodzio foto

#03 Veidrodžiai

Veidrodžiai yra vienas iš universaliausių sienų dekoro elementų, nes atlieka tris svarbias funkcijas: užpildo tuštumą ir savo gražiais rėmeliais papuošia sieną, padidina erdvę ir duoda praktinę naudą – turime kur pasižiūrėti į savo atvaizdą. Veidrodžių karalystės iš savo namų daryti nereikia, bet jo įkomponavimas per didžiąją sienos dalį ar pakabinimas virš komodos suteiks netikėtumo ir savito charakterio jūsų namams. Tikrai verta pabandyti, ypač jeigu gyvenate nedideliame būste.

Veidrodziai 1

 

#04 Sapnų gaudyklės

Nuo senų laikų Amerikos indėnai sapnų gaudykles laikė ypatingu talismanu, saugančiu miegą nuo blogų sapnų. Tad visi, kurie tiki magijos galia, gali pabandyti papuošti ja savo miegamąjį.

Sapnų gaudyklių būna pačių įvairiausių, dekoruotų plunksnomis, nėriniais, juostelėmis. Rankdarbių mėgėjai nesunkiai ją gali pasigaminti ir patys. O jeigu gaminti nenorite, įspūdingų darbų galite rasti ELECTRIC LOVE, kurio nuoroda čia.

Sapnų gaudyklė 2

#05 Lempučių girlianda

Paprastas ir jaukus sienos papuošimo būdas – tiesiog užkabinti šviečiančią lempučių girliandą. Jas komponuoti galima įvairiai, o ant jų galima sukabinti jums brangias nuotraukas ar nedideles atvirutes. Taip ir papuošite, ir išeksponuosite sau brangias akimirkas.

Lemputes

Tekstas ir nuotraukos HOMY IDEAS